Włoskie ekskluzywne sofy

Często wybierając meble do salonu lub gabinetu, stawiamy na skórę. Ten uniwersalny materiał sprawdza się we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym, a także nowoczesnym, bardziej stonowanym, jak i rodem z hollywoodzkich rezydencji zaaranżowanych w estetyce glamour. Włoska sofa pokryta naturalnym obiciem jest nie tylko niesamowicie szykowna i efektowna, ale też wyjątkowo praktyczna. Skóra jest bowiem wytrzymała, odporna na uszkodzenia, więc nawet intensywne użytkowanie jej nie niszczy. Łatwo ją pielęgnować i czyścić. Wystarczy przetarcie zwilżoną tkaniną lub miękką gąbką, by pozbyć się kurzu i drobnych zabrudzeń. Od czasu do czasu można użyć specjalistycznego preparatu, który podkreśli ponadczasową szlachetność wykończenia.

Jednak opisując zalety ekskluzywnych sof skórzanych, nie można zapomnieć o ich unikalności. Naturalny materiał, z jakiego powstaje obicie, ma oryginalną, niepowtarzalną strukturę, dzięki czemu każdy mebel, nawet pozornie identyczny, różni się od pozostałych. Nie spotkamy dwóch takich samych faktur, nawet jeśli wybierzemy podobny kolor czy fason danego elementu wyposażenia.

Co więcej, skórzane sofy nie gromadzą roztoczy, a zatem nie podrażniają osób szczególnie wrażliwych, nie wywołują uczuleń. Wystarczy jedynie regularnie je odkurzać, by łatwo pozbywać się potencjalnie groźnych alergenów. Na dodatek takie meble nie pochłaniają nieprzyjemnych zapachów, np. oparów, dymu papierosowego.

Wbrew powszechnym opiniom nie dają wcale poczucia chłodu i nie są nieprzyjemne w dotyku. Dopasowują się do temperatury otoczenia. Obicie skórzane jest przy tym elastyczne i sprężyste – dzięki temu mebel zawsze prezentuje się doskonale. Nie ma mowy o nieestetycznych wygnieceniach, załamaniach, odkształceniach. Niezależnie czy zdecydujemy się na model miękki, czy twardszy, z ozdobnymi pikowaniami lub zupełnie prosty – nasze nowoczesne meble wypoczynkowe ze skóry zawsze będą wyglądały równie dobrze, jak pierwszego dnia. Jeśli dobrze o nią zadbamy, posłuży nam długie lata, a wydane pieniądze okażą się trafioną inwestycją.

X